Nasze zdrowie w naszych rękach2019-06-18

Higiena rąk Naklejka-CzerwoneNoskiZ okazji Światowego Dnia Higieny rąk (5 maja), przez cały miesiąc   w naszym Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, trwała akcja pt. „Nasze zdrowie w naszych rękach” zorganizowana przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych IPCZD we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w IPCZD oraz Fundacją Czerwone Noski, Klown w Szpitalu.

 

Celem akcji było uświadomienie pacjentom i ich opiekunom znaczenia higieny rąk zarówno w życiu codziennym jak i w czasie hospitalizacji oraz wyrobienie właściwych nawyków mycia i dezynfekcji dłoni. W ramach zajęć edukacyjnych, nauczyciele ZSS przeprowadzili pogadanki na temat zdrowia i higieny oraz zorganizowali konkurs literacko-plastyczny dla dzieci, na najlepsze prace promujące czyste ręce. Natomiast Klowni z Fundacji Czerwone Noski w trakcie wizyt w oddziałach w zabawny i przystępny sposób zachęcali dzieci i rodziców do przestrzegania higieny rąk.

>> Film

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaproszenie na dzień otwarty w IPCZD2019-06-17

pielegniarkiSzanowni Państwo,

Pielęgniarki, Położne/ Pielęgniarze, Położni

Studenci kierunków: pielęgniarstwo/ położnictwo

 

Dyrekcja Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” 

serdecznie zaprasza 29 czerwca br. o godz. 11.00 na Dzień Otwarty w Instytucie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dr Maria Janowska nominowana do nagrody HIPOKRATES MAZOWSZA 20192019-06-13

hipokrates
Szanowni Państwo,

 

z radością informujemy, że również pani Dr Maria Janowska została nominowana do nagrody wielkiego plebiscytu medycznego HIPOKRATES MAZOWSZA 2019 organizowanego przez „Polskę Metropolię Warszawską” i „Naszemiasto.pl” pod Honorowym Patronatem Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego; Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, a także Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

2nd International Congress of Hypertension in Children & Adolescents – podsumowanie2019-06-12

DSC 9875W dniach 24 – 26 maja 2019 w Warszawie, odbył się 2nd International Congress of Hypertension in Children and Adolescents (ICHCA).

Jest to kontynuacja założycielskiego ICHCA, który miał miejsce w lutym 2018 r. w Walencji. Tegoroczny 2nd ICHCA odbył się pod egidą European Society of Hypertension, International Society of Hypertension, World Hypertesnion League , International Pediatric Hypertension Association, International Pediatric Nephrology Association, South African Hypertension Society i Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.

CZYTAJ WIĘCEJ