Konferencja Główna Obchodów XI Ogólnopolskiego Dnia Szczepień2020-01-16

szczepieniaSerdecznie zapraszamy do udziału w konferencji głównej

Obchodów XI Ogólnopolskiego Dnia Szczepień.

Termin: 24 stycznia 2018 r.

Miejsce: Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72, sala Lustrzana

 

Finał Ogólnopolskiego Dnia Szczepień organizowany jest wspólniez Oddziałem Warszawskim, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskim Towarzystwem Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, Sekcja Wakcynologii, Polską Akademią Nauk, Komitetem Immunologii i Epidemiologii Zakażeń u Ludzi.

 

Motto obchodów:

„Ochrona przed chorobami zakaźnymi oraz wszechstronna edukacja

                                                                                kluczem do zwiększenia zaufania do szczepień”

 

CZYTAJ WIĘCEJ

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy2020-01-12

28.WOŚP28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 (12.01.2020) odbywa się pod pod hasłem "Wiatr w żagle" trwa.  Niemal 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Historia powstania Fundacji Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jej działalność są ściśle związane z naszym Instytutem. Od prawie 30 lat WOŚP motywuje, inspiruje, pobudza do działania miliony osób na całym świecie. Sprzęt zakupiony przez WOŚP, miał i nadal ma niewątpliwy wpływ na rozwój polskiej medycyny, każdego dnia pomaga specjalistom w ratowaniu zdrowia i życia ciężko chorych dzieci z całej Polski. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dla naszego Instytutu ok 900 urządzeń za kwotę 50 138 667,73 zł, dzięki którym udało się wyposażyć Kliniki, Oddziały, Poradnie i Zakłady.

 

Remont podjazdu głównego IPCZD2020-01-01

podjazd1Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że zakończył się kolejny etap remontu podjazdu głównego IPCZD.

W ramach prac wykonano wymianę nawierzchni z asfaltowej na nawierzchnię z kostki betonowej – około 1000m2 wraz z podbudową i chodnikami.

Prace niewiarygodnie szybko i z pełnym profesjonalizmem wykonała firma PHUP „Pol-Grom” Wiesław Gromek, która wsparła IPCZD udzielając znacznego rabatu na wykowywane prace.

 

Remont podjazdu głównego był możliwy również dzięki wcześniejszemu wykonaniu naprawy muru oporowego ze środków pozyskanych przez Panią Patrycję Piekutowską - Prezesa Fundacji K.I.D.S. - Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Gwiazdy Jazzu Dzieciom”2019-12-27

GwiazdyJazzu poster promoSzanowni Państwo,

 

26 stycznia 2020 roku w Starym Młynie Hotelu Boss w Warszawie-Miedzeszyn już po raz czwarty odbędzie się specjalny koncert pod hasłem „Gwiazdy Jazzu Dzieciom”. W tym roku zaszczycą nas swoją obecnością: Marcin Wasilewski Trio, Piotr Schmidt Quartet ft. Wojciech Niedziela oraz grupa SKICKI-SKIUK. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa fotografii Jarka Wierzbickiego oraz licytacja fotografii i plakatów.

 

Cały dochód z dotychczasowych koncertów, w czasie których występowali najznakomitsi Artyści Jazzowi: Gary Guthman Quartet, Krzysztof Ścierański New Quartet, Beata Przybytek, Kuba Stankiewicz Trio, Marita Alban Juarez Quartet, Kasia Pietrzko Trio, Monika Borzym, Kuba Badach, Adam Bałdych i Krzysztof Dys, jest przeznaczony na Dziecięce Centrum Transplantacji w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", jedyny ośrodek transplantacji narządów u dzieci w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ