SSLTimeout.

Biblioteka Dziecięca i Młodzieżowa

  • Kontakt: Biblioteka Dziecięca i Młodzieżowa, Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”
  • Adres: Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa
  • Telefon: +48 22 815 11 20
  • Fax: +48 22 815 31 54

 

Godziny otwarcia biblioteki:

 

  • lipiec - sierpień: poniedziałek - piątek 9:00 - 15:00
  • wrzesień - czerwiec: poniedziałek, wtorek 9:00 – 17:15; środa 10:00 – 18:15; czwartek i piątek 9:00-16:00

 

Z Biblioteki, w której skład wchodzi: wypożyczalnia oraz czytelnia, mogą korzystać uczniowie – pacjenci oraz ich rodzice, nauczyciele ZSS nr 78, a także pracownicy IPCZD.

 

W naszej Bibliotece staramy się realizować zadania z zakresu gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów oraz udzielamy pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Aktywnie uczestniczymy w promowaniu informacji, edukacji, kultury, m.in. poprzez gromadzenie odpowiednich do tych zadań materiałów oraz organizacji lekcji bibliotecznych.

 

Czytelnikom oferujemy bogaty księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki, albumy, poradniki, a także literaturę popularno-naukową, beletrystykę, czasopisma, audiobooki oraz zbiory multimedialne (muzyka, film). Szczególne miejsce w księgozbiorze zajmują barwne książki dla najmłodszych czytelników, m.in.: bajki, wiersze i opowiadania.

 

Pragnąc umilić wszystkim dzieciom pobyt w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”,   oferujemy naszą pomoc w doborze książki nie tylko w Bibliotece, ale również bezpośrednio przy łóżku pacjenta.

 

Nauczyciele Biblioteki Dziecięcej i Młodzieżowej próbują wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich czytelników, gdyż zdają sobie sprawę jak ważną rolę w procesie leczenia może odegrać słowo pisane. Niestety, możliwości finansowe nie pozwalają na uzupełnienie księgozbioru o nowości wydawnicze w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. Jeżeli ktoś z Państwa może wesprzeć naszą Bibliotekę, będziemy bardzo wdzięczni.

 

Biblioteka uczestniczy w akcji pt. Wspieraj Swoją Bibliotekę organizowaną przez Księgarnię Internetową „Gandalf”.

Więcej: www.gandalf.com.pl/promocje/wsb-opis/

 
Strona główna :: Kontakt :: BIP :: Intranet :: Logowanie :: Ankieta satysfakcji pacjenta
Copyright 2016 Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka"