SSLTimeout.

1000 Pierwszych dni dla zdrowia

 

Wystartował Program „1000 Pierwszych dni dla zdrowia”, poświęcony edukacji żywieniowej rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia. W ramach Programu kilkanaście organizacji pozarządowych i instytucji publicznych przeprowadzi warsztaty i spotkania edukacyjne dotyczące zasad zdrowego żywienia maluchów. To pierwsza taka akcja o charakterze ogólnopolskim, która zrzesza tak szeroką koalicję partnerów i kompleksowo podejmuje temat żywienia najmłodszych dzieci.

 

www.1000dni.pl

 

ZNAJDŹ: BADANIE

Badanie (tekst):
Badanie (z listy):
Oddział / klinika (z listy):

PORADNIĘ, ODDZIAŁ...

Nazwa jednostki (tekst):
Nazwa jednostki (z listy):
Rodzaj:

LEKARZA

Nazwisko (tekst):
Nazwisko (z listy):
Specjalność (z listy):

Informacja Dyrekcji IPCZD2015-06-26

W związku z pojawiającymi się w opinii publicznej nieprawdziwymi i krzywdzącymi dla Instytutu, ale przede wszystkim dla Pacjentów opiniami, uprzejmie informuję, że za zgodą Komisji Bioetycznej rozpoczął się eksperyment medyczny w zakresie leczenia lekoopornej padaczki lekiem zawierającym tzw. medyczną marihuanę. Eksperyment trwać będzie trzy miesiące, obejmie 15 pacjentów, zakwalifikowanych do badania. Po tym czasie i po uzyskaniu precyzyjnych informacji dotyczących efektów jej stosowania u wszystkich pacjentów, badanie zostanie podsumowane. W zależności od jego efektów — a więc skuteczności prowadzonej terapii — podjęta zostanie decyzja o ewentualnym wprowadzeniu, bądź też nie tego rodzaju leczenia do terapii lekoopornej padaczki. Jednocześnie informuję, że podobne badanie — badanie kliniczne prowadzone jest w Klinice Neurologii Rozwojowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Gdańsku. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczystość otwarcia bloku operacyjnego i lądowiska2015-06-24

dsc 4918 800

W dn. 24.06. br w IPCZD odbyło się uroczyste otwarcie nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla śmigłowców. Nowy blok operacyjny to 10 nowoczesnych sal operacyjnych, centrum transplantacyjne, sale pooperacyjne oraz odziały intensywnej terapii. Nowoczesny projekt, którego koszt to ponad 72 miliony złotych wsparty został przez fundusze unijne oraz dotację celową Ministerstwa Zdrowia. 

Uroczystego otwarcia wraz z zaproszonymi gośćmi, dyrekcją IPCZD dokonał Minister Zdrowia prof. dr hab.n.med. Marian Zembala. 
Z tej okazji odbył się również piknik dla Pacjentów i Ich najbliższych. Bardzo dziękujemy za pomoc : Bajkolandia, WOŚP, Fundacja Wspieramy Rozwój  IPCZD, PKP, Fundacja Czerwone Noski - Klown w Szpitalu oraz naszym pracownikom za pomoc!!!!
CZYTAJ WIĘCEJ

Zgłaszanie posterów na "Jesienne Spotkania Pediatryczne"2015-06-24

poster 

W imieniu organizatorów VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Jesienne Spotkania Pediatryczne”, która odbędzie się w dniu 02.10.2015r. w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” serdecznie zapraszamy studentów wydziału pielęgniarskiego, członków kół naukowych i stowarzyszeń akademickich do aktywnego udziału w Konferencji poprzez zgłoszenie pracy w postaci posteru, którego celem jest przedstawienie swojej działalności.

PSPP jako współorganizator Konferencji przewiduje konkurs na poster o tematyce pediatrycznej oraz przyznanie nagród i wyróżnień dla najciekawszych prac.

Koszt udziału czynnego w Konferencji wynosi 90,00 zł i obejmuje : udział w konferencji, marniały szkoleniowe, obiad.

Termin zgłaszania posterów do dnia 21.09.2015r. Wszelkich informacji odnośnie nadsyłania prac udziela Pani mgr Elżbieta Dróżdż- Kubicka, tel. 22 815 - 19 – 20.

Liczymy na Państwa  współpracę i czekamy na zgłoszenia posterów.

Więcej informacji dotyczacej konferencji znajduje się >> tutaj

 

CZYTAJ WIĘCEJ
 
 
Strona główna :: Kontakt :: BIP :: Intranet :: Logowanie :: Ankieta satysfakcji pacjenta
Copyright 2015 Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka"